
Nors daugelis laikrodžių šiandien yra atsparūs vandeniui, ne visada jie sugeba atlaikyti intensyvesnį kontaktą su skysčiais. Vienas neatsargus žingsnis – ir brangus aksesuaras jau drėksta iš vidaus. Ką daryti, jei sušlapo laikrodis? Ar verta panikuoti? Ne! Reikia veikti greitai ir protingai.
Nusiimkite laikrodį nedelsiant
Laikrodis vos sušlapo? Nešvaistykite laiko. Pirmas žingsnis – jį kuo greičiau nusiimti. Net jei atrodo, kad viskas gerai, vanduo gali lengvai patekti į vidų, ypač jei korpusas nėra visiškai sandarus. Kuo greičiau pašalinsite laikrodį nuo riešo, tuo mažesnė žala gali būti padaryta.
Neapsigaukite – džiovinti plaukų džiovintuvu nepadės
Dažnas sprendimas – griebti plaukų džiovintuvą ir pradėti pūsti karštą orą. Skamba logiškai? Deja, tai gali tik pabloginti situaciją. Karštas oras ne tik neišdžiovina laikrodžio vidinių komponentų, bet dar labiau paskatina kondensaciją. Geriau rinktis švelnesnius metodus.
Naudokite ryžius arba silikagelį
Skamba juokingai? Bet tai išties veikia. Įdėkite laikrodį į sandarų indą su ryžiais arba silikagelio paketėliais (tokius dažnai randame batų dėžėse ar elektronikos pakuotėse). Jie sugeria drėgmę ir gali padėti sumažinti laikrodžio vidaus drėgmės kiekį.
- Nepamirškite nuimti dirželio, jei jis odinis
- Laikykite indą uždarą bent 24 valandas
- Geriausia naudoti grūdus, kurie nebuvo laikyti šaldytuve
Neatidėliokite vizito pas laikrodininką
Net jei atrodo, kad viskas veikia puikiai – rodyklės sukasi, ekranas rodo laiką – tai nereiškia, kad žala nepadaryta. Vidaus drėgmė gali pasirodyti po kelių dienų ar savaičių. Geriau nuvesti laikrodį pas profesionalą ir leisti jam apžiūrėti mechanizmą. Ypač jei tai prabangūs ar mėgstami vyriški laikrodžiai.
Ar laikrodis buvo atsparus vandeniui?
Skamba kvailai, bet verta patikrinti. Kartais mes tiesiog pamirštame, kad laikrodis neturi jokių apsaugos savybių. Kiti – skirti tik nedidelei drėgmei (pavyzdžiui, rankų plovimui). Sužinokite, ką reiškia ant korpuso esantys užrašai, tokie kaip „3 ATM“, „5 ATM“ ar „100M“.
Kaip sako laikrodžių meistras Tomas: „Didžiausia klaida – manyti, kad laikrodis atsparus viskam. Net atsparūs vandeniui laikrodžiai turi ribas, ir jos dažnai būna gerokai žemesnės nei tikisi savininkai.“
Kada verta keisti laikrodį?
Jei laikrodis nebrangus, o gedimai rimti – gali būti, kad taisymas kainuos daugiau nei pats įrenginys. Tokiu atveju geriau įsigyti naują modelį. Ypač populiarūs šiuo metu – sportinio stiliaus vyriški laikrodžiai, kurie dažnai turi geresnę apsaugą nuo vandens ir smūgių.
Taigi, jei sušlapo laikrodis – ramiai, bet greitai reaguokite. Kuo anksčiau imsitės veiksmų, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks išsaugoti savo laiką žymintį aksesuarą. Saugokite savo vyriškus laikrodžius, nes jie – ne tik praktiškas, bet ir stilingas jūsų įvaizdžio akcentas.